Fialka pomáhá díky koncertu

Fialka pomáhá díky koncertu

Když se vrátíme asi šest měsíců v roce zpět, 19. prosince odvysílala Česká televize mimořádný adventní koncert pro samoživitele. Na národní úrovni se na akci podílela také Charita Česká republika. Naše Centrum Fialka bylo v rámci této akce aktivní, a proto dnes může pomáhat samoživitelům v regionu Lomnicka a Semilska.

Vše začalo mapováním potřeb konkrétních rodin. Naše pracovnice se ve své praxi věnují z velké části právě samoživitelkám, a tak měly velmi přesné informace z terénu. A paleta problémů byla velmi pestrá. Za mnohé můžeme zmínit například jednu maminku, která vychovává dvě předškolačky. Právě v době pandemie jí skončila mateřská dovolená. I když jí otec dětí neposílal výživné vždy tak, jak měl, péči o dcery i domácnost dokázala až dosud finančně zvládnout. Hledání práce v kombinaci se zavřenými školkami a aktuální situací na trhu ji však zavedlo do stavu, kdy nemohla zaplatiti nájem, potraviny nebo například velmi potřebné brýle pro dcery.

A zde přišel na řadu výtěžek ze zmíněného koncertu. Jeho část pomohla zakoupit dívkám potřebné brýle a příslušenství. Centrum Fialka pak pomohlo mamince i s částečnou úhradou nájemného prostřednictvím nadace, zajištěním potravinových balíčků a s celkovou komunikací s úřady pro snadnější zvládnutí nelehké situace.

Částka, kterou může Centrum Fialka použít na podporu podobných životních příběhů, je neuvěřitelných 80.000,- Kč. Děkujeme tedy všem, kteří v prosinci přispěli. A děkujeme našim kolegyním za jejich práci, která pomáhá potřebným.

15 let logo - pomáháme

Oblastní charita Jičín I 17. listopadu 861 | Jičín 506 01
www.charitajicin.cz I  facebook  I  YouTube

Centrum Fialka


fialka_final_logotyp_60
Husovo náměstí 36
Lomnice nad Popelkou 512 51

fialka@charitajicin.cz

Facebook

Šárka Bezušková Střížková DiS.
vedoucí služby
tel.: 735 747 407
vedouci.fialka@charitajicin.cz

Každé pondělí
8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00

je v kanceláři přítomen jeden pracovník.

Po předchozí domluvě jsme k dispozici
od pondělí do pátku od 7:00 - 19:00.