Oblastní charita Jičín

Pracovník domova pro autisty "na Rváčově".

Rváčov 29. Lomnice nad Popelkou DOHODOU výběrové řízení
Kontaktní osoba
Mgr. Martin Kracík

Vedoucí DZR Rváčov
Tel.: 736 541 037 E-mail: vedouci.rvacov@charitajicin.cz

Pracovník Domova pro osoby s poruchou autistického spektra na Rváčově.

Pro nový „Domov pro autisty“ hledáme pracovníky, kteří se v životě nebojí nových výzev nebo potřebují ve svém životě udělat profesní změnu.

  • Nastartujte s námi jedinečné zařízení, kterých v ČR mnoho není.
  • Přečetěte si prosím pozorně následující řádky a zvažte, zda je pro Vás nabízené pracovní místo skutečně vhodné.

Stručné představení zařízení a Vaší práce

Budova je nově zrekonstruovaná a zařízená. Nachází se na okraji malé vesničky Rváčov u Lomnice nad Popelkou. Je zde zázemí pro osm uživatelů ve věku od 15 do 30 let, o které se bude starat 21 zaměstnanců. Zařízení bude nabíhat postupně. V současné době máme tři klienty, letos budou maximálně čtyři. Jde o pobytové zařízení, kde budou jeho obyvatelé trávit většinu roku s výjimkou dnů, kdy budou ve své původní rodině. Na Vás bude, abyste jim ze zařízení vytvořili skutečný domov, kde se budou cítit dobře, a to i se svými těžkostmi, náladami a někdy i problémových chováním

Co bude Vaším úkolem

  • Pomoc našim klientům obecně
    • Příprava snídaní, svačin a večeří
    • Pomoc při jejich orientaci v každodenním běhu dne
    • Pomoc na procházkách po okolí, případně ve městě
    • Pomoc s oblékáním, osobní hygienou
    • Pomoc s uklídem jejich pokoje
    • Vytváření nabídky volnočasových aktivit
  • Pomoc ostatním kolegům, s nimiž budete tvořit pracovní tým. To je velmi důležité.
  • Drobná administrativa
  • Vaše práce se neobejde bez chyb a hledání slepých uliček. Je to normální a počítáme s tím.

Co od Vás očekáváme

  • Úctu k hodnotám, vyjádřeným v Kodexu Charity Česká republika, který je  zde
  • Emoční vyrovnanost a odolnost proti stresu. Zkrátka musíte být klidní a vyrovnaní pohodáři.
  • Musíte počítat s tím, že lidé s poruchou autistického spektra mohou mít záchvaty, ve kterých Vás mohou fyzicky napadnout. Pro takové situace si Vás vyškolíme. Vybavíme Vás dovednostmi, díky kterým budete umět takové situaci maximálně předejít, nebo ji co možná nejlépe zvládnout, když už nastane.

Nechceme Vás strašit, ale nepředstavujte si autistu jako Forresta Gumpa, nebo Rain Mana. To jsou pohádky. Realita je mnohem tvrdší a je férové Vám to říct. Připravte se na to, že naši klienti umí i kousat a škrábat, někdy mají tendenci se sebepoškozovat. Nedělají to pořád, ale mají své nálady a tohle k nim bohužel patří.

Prosíme zájemce, aby nám zaslali svůj profesní životopis na email:  kracik@charitajicin.cz

Požadavky na vzdělání a další požadavky

  • Vzdělání min. v jakémkoliv učebním oboru. (Po nástupu si budete muset do jednoho a půl roku udělat kurz pracovníka v sociálních službách v rozsahu 150 hodin. S kurzem Vám pomůžeme.)
  • Uvítáme nadšené automechaniky, rybáře, modeláře, výtvarníky, muzikanty, zahrádkáře a další šikovné lidi. Pokud Vaším koníčkem naše klienty zaujmete, budete se u nás moci v rámci možností realizovat.
  • Trestní bezúhonnost.
  • Řidičský průkaz (skupiny B) - aktivní řidič.

Co nabízíme

  • Smlouvu na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení
  • Termín nástupu je DOHODOU.
  • Výše úvazku je DOHODOU.
  • Odpovídající finanční odměnu
  • Dvanácti hodinové směny včetně nočních
  • Dovolená v délce třiceti dnů
  • Odborná školení
  • Pomoc nezávislého odborníka
  • Výhodný tarif a data na soukromý telefon a další benefity