Aktuálně

Rekordní Tříkrálová sbírka
26. ledna 2023 Dobrovolníci

Rekordní Tříkrálová sbírka

První lednový týden roku 2023 patřil tradičně koledníkům Tříkrálové sbírky. Požehnání do nového roku proběhlo v okrese Jičín opět podle zavedených pravidel, v ulicích, se zpěvem a úsměvem.

Novopačtí skauti umí dělat dobré skutky
17. ledna 2023 Dobrovolníci

Novopačtí skauti umí dělat dobré skutky

Nejenže umí, ale oni to každým rokem také dokazují. Jejich pomoc při Tříkrálové sbírce je ukázkou velkého nadšení, perfektní organizace a hromady dobré vůle.

Jičínská cesta za třemi králi - akce pro celou rodinu
2. ledna 2023 Novinky

Jičínská cesta za třemi králi - akce pro celou rodinu

V Jičíně jsme pro vás připravili trasu s několika zastávkami. Na trase vás čeká příběh s úkoly.

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo
28. prosince 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo

Začátkem ledna vyrazí do ulic tříkráloví koledníci, aby lidem popřáli vše dobré v novém roce a také poprosili o dar na pomoc nemocným a potřebným. Na koledu jich vyjdou opět tisíce i v našich regionech a budou rozdávat radost opět naživo v době od 1. do 15. ledna 2023. Dobročinnou Tříkrálovou sbírku tradičně doprovodí spousta akcí – například průvod s koňmi a živý betlém v Poličce, koncerty a akce pro koledníky. V Hradci Králové požehná třem králům biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích zahájí sbírku již ve středu 4. ledna v 9:30 hod. na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dá požehnání pomocný biskup Josef Kajnek, u betlému zazpívají Bonifantes s Adélou Krátkou a centrem projdou „tři královny“ na koních z farmy Apolenka.

Zimní zpravodaj 2022 / 2023
15. prosince 2022 Novinky

Zimní zpravodaj 2022 / 2023

Jednou za tři měsíce posíláme našim partnerům, podporovatelům a klientům zprávu s odkazem na náš čtvrtletní zpravodaj a aktuální informace z Oblastní charity v Jičíně. Pokud Vám zpravodaj ještě nechodí a chtěli byste ho také dostávat, můžete ho začít odebírat.