QR team

QR2

Ahoj!

Pokud čteš tyto řádky, tak jsi s největší pravděpodobností narazil na jednoho z našich jezdců :)

Tvoje zvědavost ti nedala a naskenoval jsi týmový QR kód. Tímto ti chceme náš tým představit a budeš-li chtít, můžeš podpořit naši myšlenku.


Kdo jsmeQR team web

Kamarádi, kteří se v roce 2020 rozhodli pravidelně účastnit neobyčejného, spektakulárního cyklistického závodu Tour de Biére (www.tourdebiere.cz), aby si po čtyřicítce začali dokazovat, že nestárnou.


Co chcemeQR team platba

Proměnit naši marnotratnost ve finanční pomoc lidem v našem okolí, jejichž potřeby velmi často nevidíme a nevnímáme. Pro dosažení našeho cíle jsme oslovili Oblastní charitu Jičín, která nám umožnila prezentovat na těchto stránkách. Po vzájemnéo domluvě jsme se rozhodli podpořit nově vznikající Domov se zvláštním režimem pro osoby s poruchou autistického spektra RváčOff.

Bankovní spojení: Česká spořitelna a.s., č.ú.: 325 1288 399 / 0800
Variabilní symbol: 905

Naše veřejná sbírka je řádně registrována na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje.

Stav účtu k 22. 9. 2022
6.500 Kč

Děkujeme!


Historie teamu :)

V roce 2020 jsme se do závodu Tour de Biere přihlásili pod originálním názvem Rozšlapeme Banány (*). Na startu jsme byli všichni, konkrétně tři a to pouze na dvou kolech. Dva jeli na dvojkole, které navenek vypadalo dobře, ale později se ukázalo, že bylo bez valné údržby. No, vlastně byly jenom ometeny pavučiny. Pro výšlapy výhoda, dva koně, dvojnásobná síla. Pro sjezdy naopak nevýhoda. Při druhém sjezdu byla cítit spalující se barva na torpédu. Při třetím sjezdu z Bačova, začali z torpéda vyskakovat kuličky, viditelný dým a přestalo to brzdit. Co čert nechtěl, praskla i přední ráfková brzda. Kamikadze hadr! Hoši se řítili nebezpečně dolů. Neřidič (nevím, jak druhého na dvojkole pojmenovat) hbitě seskočil, kolo chytil za nosič a podrážkami rozjetý stroj zabrzdil. Vše dopadlo dobře, oba si v nedaleké cukrárně dopřávali kafíčko a dortíčky. Do cíle dojel pouze jeden z nás.

O rok později, na startu 40.ročníku TdB, jsme se sešli v Rozšlapeme Banány zase jenom tři. Do cíle jsme dojeli všichni. Na startu nás potrápila pouze vypuštěná duše a na trati křeče uprostřed silnice.

Historie krátká, ale i tak to stačilo k tomu, abychom do dalších ročníků přemýšleli nad rozšiřováním plně amaterského cyklistického týmu s profesionální vizáží.

(*) Název Rozšlapeme Banány definitivně vznikl v podvečer závodu 39. ročníku. Už si nikdo nepamatuje po kolikátém pivu a koho to napadlo. Význam názvu chápej pouze v pozitivním bikerském smyslu. Spojitost s konkurenčním týmem Banánová republika je čistě náhodná.