Novinky

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku
22. července 2021 Charita Česká republika

Na pomoc Německu po ničivých povodních zřizujeme finanční sbírku

My z Charity jsme v myšlenkách s našimi kolegy z Německa, kteří vytrvale pomáhají s odstraňováním následků mohutných záplav, které v minulém týdnu zasáhly západ země. Charita Německo pro nás dlouhodobě představuje velmi důležitého partnera. V minulosti nás finančně i materiálně podpořila, například při velkých povodních, a v 90. letech nám významně pomohla vybudovat strukturu po revoluci obnovovaných Charit. I díky ní jsme se dostali na vysoce profesionální úroveň, na které dnes jsme. Panuje mezi námi mnohaleté partnerství, kterého si velmi vážíme.   

Výroční rozhovor
22. července 2021 Novinky

Výroční rozhovor

Oblastní charita Jičín letos slaví 15 let od založení. V následujícím výročním rozhovoru s naším panem ředitelem se dozvíte možná věci z historie i současnosti, které jste netušili :) 

SASanka v Nové Pace pomáhá
15. července 2021 Sociálně aktivizační služby

SASanka v Nové Pace pomáhá

Centrum SASanka působí v Nové Pace již 3 roky. Jde o službu Oblastní charity Jičín, která pomáhá v Nové Pace rodinám s dětmi. Že jde o pomoc potřebnou, dokazuje i následující příběh.

Letní doučování v našich klubech
12. července 2021 Nízkoprahové kluby

Letní doučování v našich klubech

Všechny naše nízkoprahové kluby pro děti a mládež nabízejí letní doučování pro podzimní opravy a reparáty. Využijte této příležitosti a zastavte se u nás, nebo o této možnosti řekněte ostatním. Je to zdarma!

Dobrá věc se podařila
5. července 2021 Sociálně aktivizační služby

Dobrá věc se podařila

Některé neveselé příběhy mají snad i šanci na lepší konce. V jarních měsících se na charitní Centrum Fialka obrátila paní Dana. Byla v těžké životní situaci. Kvůli domácímu násilí se odstěhovala se od svého manžela společně se dvěma malými dětmi do městského bytu.

Výroční zpráva Charity za rok 2020 je důkazem odhodlání a vytrvalosti i v náročných časech pandemie
2. července 2021 Charita Česká republika

Výroční zpráva Charity za rok 2020 je důkazem odhodlání a vytrvalosti i v náročných časech pandemie

Téměř celý rok 2020 byl nejen u nás, ale po celém světě poznamenán pandemií zcela nové nemoci, která nás svým nečekaným a razantním nástupem všechny zaskočila nepřipravené a na několik měsíců zcela ochromila společenský i hospodářský život. Pandemie nemoci covid-19 zasáhla rovněž Charitu Česká republika a výrazně znesnadnila našim pracovníkům pomoc potřebným. Protože nechceme nechat za žádných okolností lidi v nouzi napospas jejich osudu, snažili jsme se vždy najít cesty, jak lidem v nepříznivé situaci pomoct, byť třeba na dálku, například kontaktem po telefonu. Na mnoha místech tak byla Charita jedinou institucí, která bez přestání pracovala a dávala lidem naději a jistotu.

Prádlomobil video
28. června 2021 Prádelna Veronika

Prádlomobil video

Víte, jak funguje oblíbená služba našeho sociálního podniku Prádelna Veronika?

Jak pomoci Moravě
27. června 2021 Novinky

Jak pomoci Moravě

Dosavadní informace ukazují, že koordinovaná a cílená pomoc je mnohem užitečnější. Protože je Charita součástí integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje a pracuje přímo v terénu, přinášíme aktuální informace pro všechny, kteří chtějí pomáhat.

Pomoc Moravě
25. června 2021 Novinky

Pomoc Moravě

Vážení spoluobčané, prosím, všechny nás hluboce zasáhly následky přírodní katastrofy a osudy postižených lidí na jižní Moravě. Oblastní charity Hodonín a Břeclav již bezprostředně pomáhají přímo v postižených obcích. Naše partnerská Diecézní charita Brno také vyhlásila veřejnou sbírku na pomoc lidem zasaženým čtvrtečním tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku.

Centrum Fialka v novém složení
21. června 2021 Sociálně aktivizační služby

Centrum Fialka v novém složení

Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Centrum Fialka pomáhá rodinám ze Semilska a Lomnicka už pátým rokem. V posledních měsících jsme si prošly (ano, jsme stále samé ženy J) velkými personálními změnami.