Novinky

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!
1. dubna 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!

Říkají mu Daránek. Jméno dostal podle darů, kterými pomáhá dětem. Je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Připojte se k velikonoční vlně dobrých skutků a podpořte jeho poslání, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Charita Česká republika spouští výzvu pomoci s názvem Daránek dětem. Její výtěžek pomůže těm nejpotřebnějším: dětem, kterým v Česku hrozí sociální vyloučení.

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni
12. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni

Adélka bydlela s maminkou a mladší sestrou v jednom pokoji malého panelového bytu; druhý pokoj obývali děda a babička. Společná kuchyň byla tak malá, že se v ní museli střídat. Adélka má ještě pradědečka, a když se mu přitížilo a už se o sebe nedokázal postarat, vzala si ho rodina k sobě. V nevelkém bytě se tak ještě víc mačkali a čtvrťačka Adélka přišla v době distanční výuky o jakoukoli možnost soustředit se na učení. Nemohla si ani v klidu volat s kamarády, kteří jí moc chybějí.

Charita přináší zdraví i v době pandemie
7. dubna 2021 Charita Česká republika

Charita přináší zdraví i v době pandemie

Ještě před rokem nám zdraví připadalo jako něco zcela samozřejmého. Nemoc byla pro mladého člověka synonymem chřipky, málokdy něčeho závažnějšího, co by mělo vliv na jeho každodenní život. Choroby tak byly spojeny spíše se stářím. Než se však rok s rokem sešel, je nemoc strašákem pro staré i mladé. Daleko více si uvědomujeme cenu vlastního zdraví a připomínáme si to i dnes, kdy slavíme Světový den zdraví.

Jak pomohla sbírka potravin v roce 2020
6. dubna 2021 Dobrovolníci

Jak pomohla sbírka potravin v roce 2020

V poslední době se v médiích objevují zprávy o pomoci různých skupin našich obyvatel, kteří se ocitli kvůli pandemii v nelehké situaci. Oblastní charita Jičín aktuálně zpracovala výsledky potravinové pomoci za rok 2020 na území okresu Jičín a zčásti na Semilsku.

Jak nám můžete v roce 2021 pomoci
29. března 2021 Novinky

Jak nám můžete v roce 2021 pomoci

Již 15 let pomáháme lidem v hmotné, sociální, duševní a duchovní nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti nebo náboženskému vyznání. A v posledních dnech se ptáte, jak nám můžete dál pomáhat dělat svět lepší. Vážíme si toho a připravili jsme nově stručný přehled, jak a s čím nám můžete pomoci.

Tři králové pomohli malému šikulovi
22. března 2021 Sociálně aktivizační služby

Tři králové pomohli malému šikulovi

První třída je výzvou pro každého, ale malý Franta to má ještě trochu složitější. Po pár týdnech ve škole musel přestoupit na jinou a dnes do ní dojíždí autobusem a musí dokonce i přestupovat. Má 4 další sourozence. 2 nejstarší už pracují a tak rodičům pomáhají i finančně, ale dnešní doba postavila rodinu před další výzvy.

Centrum Fialka předalo počítače dětem
15. března 2021 Sociálně aktivizační služby

Centrum Fialka předalo počítače dětem

Naše Centrum Fialka předalo vybraným rodinám na Semilsku použité, ale zcela funkční počítače a potřebné vybavení pro distanční výuku dětí. Stalo se tak díky daru od společnosti MGC servis a díky našim kolegyním Šárce a Sofii, které se do zprostředkování této pomoci angažovaly ve svém volném čase.

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým
8. března 2021 Charita Česká republika

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým

Po téměř rok trvající pandemii došlo k situaci, kdy se české nemocnice ocitly na hraně svých kapacit. Mnozí se snaží jejich vyčerpaný personál podpořit a zdravotní sestry z Charity mají vlastní recept, jak přetíženým zdravotníkům odlehčit: stojí nemocničním týmům po boku, pracují takzvaně v druhé linii. Pacienty ihned po hospitalizaci doléčují u nich doma, v rámci domácí zdravotní péče. Až 1 580 charitních sester se ročně postará o více než 47 tisíc pacientů. 

15 let pomáháme potřebným
8. března 2021 Novinky

15 let pomáháme potřebným

Oblastní charita Jičín oslaví v roce 2021 významné výročí. Je to právě 15 let, co začala působit v okrese Jičín. Nejprve jako provozovatel nízkoprahových klubů pro děti a mládež, následně jako poskytovatel sociálních služeb a pomoci pro rodiny s dětmi, seniory nebo handicapované spoluobčany.

Provoz prádelny v březnu
4. března 2021 Prádelna Veronika

Provoz prádelny v březnu

Prádelny v Jičíně a Libáni nadále zůstávají v provozu, mají však nově omezenou provozní dobu a do vnitřních prostor nesmí veřejnost. Zazvoňte prosím na naše pradlenky, zakázky je možné si předat mimo provozovny. Svoz prádla zajišťuje náš Prádlomobil na tel.: 730 174 475.