Podzimní sbírka potravin bude!
19. listopadu 2020 Dobrovolníci

Podzimní sbírka potravin bude!

Znáte sbírku potravin? Tento rok se koná v sobotu 21. listopadu 2020 od 8 do 18 hodin v celé České republice a tedy i u nás v Jičíně, konkrétně v obchodním řetězci Tesco v Hradecké ulici.

Plakát 11 2020Sbírka potravin je schválena hlavní hygieničkou na základně mimořádného opatření. Doba není ideální, ale všichni doufáme, že se přesto podaří vybrat dostatek potravin pro chudé lidi.

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco a Rohlik.cz.

Hlavním přepravním partnerem je Raben Logistics Czech. Sbírka potravin je realizována pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a Evropskou federací potravinových bank.

V roce 2019 jsme v Jičíně a okolí podpořili například 85 rodin a rozdali jsme celkem 5078 kg!

Nákupní seznamy pro inspiraci:

Mimořádné opatření pro dobrovolníky