Tříkrálová sbírka letos jinak
2. listopadu 2020 Dobrovolníci

Tříkrálová sbírka letos jinak

Letošní podzim změnil život snad každého z nás. Zasáhl i přípravy Kašpara, Melichara a Baltazara na tradiční lednovou koledu.

Rádi bychom Vás proto seznámili s tím, jak by mohla Tříkrálová sbírka v lednu 2021 vypadat. Pokud sbírka proběhne, musí bezpodmínečně respektovat aktuální stav pandemie a rozsah vládních opatřeních. Odhadovat tyto skutečnosti je ale velmi náročné, proto se v těchto dnech připravuje několik variant.

V případě menšího počtu koledníků nebudeme moci navštívit všechny domácnosti, které se na ně každoročně těší. Navíc, pokud bude probíhat koleda po jednotlivých domácnostech, každý král bude mít velmi pravděpodobně i roušku. Ostatně to již ukazují první upoutávky, které jsou na našem webu.

Pokud bude situace ohledně pandemie nepříznivá, budou připraveny i jiné formy Tříkrálové koledy. Jednou z dalších variant může být, že koledníci budou v rámci obce, města stát na jednou určeném místě a kdo bude chtít, bude se moci zastavit. Možná pustíme koledu do místního rozhlasu s informací, kde se bude nacházet kasička, a kde si budou lidé moci vyzvednout již tak populární samolepky na dveře. Aktuálně se dokonce chystá i on-line kasička.

Každopádně Tři králové se na Vás již dnes těší a veškeré informace postupně zveřejní na našem webu www.charitajicin.cz nebo facebooku.

Dobrovolnici článek

Dobrovolnické centrum

17. listopadu 861, Jičín 506 01
Bc. Šárka Barešová, vedoucí
dobrovolnici@charitajicin.cz 
tel.: 733 741 692

https://jicin.charita.cz/jak-pomahame/dobrovolnicke-centrum/