Pomůžeme jim? Přišli o dceru, starají se o vnoučata.

Pomůžeme jim? Přišli o dceru, starají se o vnoučata.

Život někdy napíše příběh, za který by se nestyděl žádný dobrý scénárista. Jeden takový vám nyní nabídneme.

Starší manželé nedávno přišli o blízkého člena rodiny, o dceru, maminku dvou vnoučat. Osud je tak postavil před novou výzvu, být jejich pěstouny. Malá školačka (1. třída) a její starší bratr (4. třída) mají v této situaci velké štěstí, protože babička i její manžel jsou moc hodní a pracovití. Po prvních těžkých dnech se rozhodli, že se o děti postarají. Děti přišli k babičce z ubytovny, kde žili se svou matkou, a neměli téměř žádné vlastní věci. Manželé se po mnoha letech museli odstěhovat ze stávajícího domova, protože jim majitel oznámil, že dům se bude bourat. Pronajali si tak pro sebe a děti narychlo malý dům, který se jim zrovna naskytl, daleko od původního místa bydliště. Pěstoun chodí do práce a vydělává, a protože je podnikatel, tráví tam často i celý den. Babička má plno práce s domácností, on-line výukou dětí, a vším co je třeba.

Pěstouni ještě navíc splácí dluh své dcery a počítají každou korunu. Protože se o děti starají vzorně, chceme jim pomoci s jejich aktuálními problémy. Potřebují totiž elektrický sporák pro babičku do kuchyně a notebook (příp. alespoň tablet s webkamerou) pro malého školáka. Nemusí být nový, ale určitě funkční.

Pokud víte, kde tyto věci v krátkém čase získat, budeme rádi za každou zprávu. Ozvěte se prosím na tel.: 731 130 414, případně mail: mrazkova@charitajicin.cz.

Předem děkujeme za pěstouny i děti!

Oblastní charita Jičín
Charitní pečovatelská služba
Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi
Nízkoprahové kluby pro děti a mládež
Dobrovolnické centrum
Sociální podnikání – prádelna Veronika, prodej medu

Naše poslání od roku 2006
Již 14 let pomáháme lidem v hmotné, sociální, duševní a duchovní nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti nebo náboženskému vyznání.