Sbírka pro Česko příběh #1

Sbírka pro Česko příběh #1

Koronavirová epidemie probudila v naší zemi vlnu lidské solidarity s těmi, kteří se ocitli ze dne na den v obtížné situaci. Charita ČR je hybatelem i součástí této vlny, díky níž dokáže nabídnout pomocnou ruku. Pomáhá tak navracet bezradným jistotu a zoufalým klid na duši. Zde je jeden z příběhů z našeho regionu.

Rodina s jedním dítětem se ocitla v tíživé finanční situaci, když tatínek – živitel rodiny – přišel v důsledku koronaviru o zaměstnání. Ze svých zdrojů zvládli zaplatit nájem, ale už jim nezbývaly peníze na jídlo, prášek na praní apod. Na dávky státní sociální podpory rodina neměla nárok a tak se ocitli v situaci, kdy by si museli peníze na jídlo půjčovat. Maminka se nám s jejich problémem svěřila a společně jsme zažádali o příspěvek ze Sbírky pro Česko. Podařilo se získat finance na potraviny a hygienu na celý měsíc, čímž rodina dostala čas na to, aby si alespoň jeden z rodičů našel práci.

V průběhu následujících týdnů nastoupili oba rodiče do nového zaměstnání a nyní věří, že to nejhorší je už za nimi. A jsou vděční, že v náročném období jejich života nezůstali úplně sami a bez pomoci.

Centrum Fialka
Husovo nám. 36, Lomnice nad Popelkou, 512 51
fialka@charitajicin.cz 
tel.: 735 747 407
Facebook

Centrum SASanka
17.listopadu 861, Jičín 506 01
ludvik@charitajicin.czvedouci.sasanka@charitajicin.cz 
tel.: 733 741 753