Sbírka pro Česko příběh #2

Sbírka pro Česko příběh #2

Koronavirus zasáhl nečekaně do života mnoha rodin. A ti slabší se mnohdy ocitli na hraně velmi rychle. Sbírka pro Česko je jednou z cest, jak těmto lidem pomoci. Přečtěte si další z příběhů z našeho regionu, kdy Oblastní charita Jičín pomohla.

Manželé žijí společně se synem a malým vnukem na ubytovně a kvůli koronavirovému omezování provozů i nekorektnímu jednání personálních agentur přišli o hlavní zdroj příjmů. Nějakou dobu se snažili svoji situaci řešit svépomocí, ale začali dlužit na nájemném a už nebylo, kde si půjčit na jídlo. Hrozilo jim, že budou z ubytovny vyhozeni a zůstanou i s malým vnukem na ulici. Rodina žila pod neustálým tlakem a ve strachu, co je v příštích dnech čeká.

Na dávky státní sociální podpory nemá rodina zatím nárok, toto i další témata řeší ve spolupráci s naší sociálně aktivizační službou pro rodiny s dětmi.

Pomohli jsme rodině zažádat si o podporu ze Sbírky pro Česko, díky níž mohli uhradit dluh na nájmu i nakoupit čerstvé potraviny v hodnotě 3 000 Kč. Oba muži si mezitím našli nové zaměstnání a doufají, že až z prvních výplat zaplatí dluhy za jídlo, začnou pomalu šetřit na odchod z ubytovny. Tak držíme palce!

Centrum Fialka
Husovo nám. 36, Lomnice nad Popelkou, 512 51
fialka@charitajicin.cz 
tel.: 735 747 407
Facebook

Centrum SASanka
17.listopadu 861, Jičín 506 01
ludvik@charitajicin.czvedouci.sasanka@charitajicin.cz 
tel.: 733 741 753