Charita oslovila starosty s nabídkou pomoci
15. února 2021 Novinky

Charita oslovila starosty s nabídkou pomoci

Oblastní charita Jičín oslovila na konci ledna starosty okolních obcí s nabídkou finanční jednorázové pomoci lidem, kteří se dostali z důvodu pandemie Covid-19 do vážných problémů. Aktivně obeslala starosty zejména proto, že právě oni mají často velmi dobrý přehled o rodinách ve svých obcích, které nyní řeší vážné existenční problémy.

Zkušenosti říkají, že se jedná především o drobné živnostníky, matky samoživitelky a další, kteří byli nuceni z důvodů pandemie například uzavřít své podnikání, nebo ztratili práci a náhle se tak ocitli ve finančních problémech.  

Během následujících dnů se ukázalo, že to byl krok správným směrem a že je nabízená pomoc potřeba. Například mladá samoživitelka se dvěma dětmi přišla v létě loňského roku o zaměstnání právě z důvodu pandemie. K tomu jí přestal bývalý partner platit výživné. V záři se bohužel přidaly zdravotní komplikace a paní je od té doby v dlouhodobé pracovní neschopnosti. V tomto roce musí absolvovat operaci. Nepříznivá situace rodiny tak ohrožuje její základní fungování i samotné bydlení. Jednorázová finanční podpora tak pomůže v pravý čas.

Finanční prostředky na tuto pomoc jsou zajištěny prostřednictvím sbírky, kterou vyhlásila Charita Česká Republika s názvem „Sbírka pro Česko“. Děkujeme, že pomáháte s námi.

Centrum SASanka
17. listopadu 861, Jičín
tel.: 733 741 753

Centrum Fialka
Husovo nám. 36, Lomnice nad Popelkou
tel.: 735 747 407

www.charitajicin.cz

15 let logo - pomáháme