Pomáháte, pomáháme
11. dubna 2020 Novinky

Pomáháte, pomáháme

Od zahájení mimořádných opatření v naší zemi uplynulo už pár týdnů a my bychom se rádi podělili o několik milých zážitků a setkání. Nelze popsat vše, co jsme za poslední dny zažili, ale některé situace za to stojí. A jak sami poznáte, není důležité, zda-li jsou to velké, nebo malé skutky. 

Začneme u naší pečovatelské služby. Naše pečovatelky jsou dnes a denně v terénu, a tak je velmi potěšila například návštěva jedné mladé slečny, která přišla se slovy „Náš tatínek by Vám chtěl s něčím pomoci“. Její tatínek je místní vietnamský obchodník a přivezl nám toaletní papíry, mýdla a další potřebné věci.

O desinfekce automobilů pro ošetřovatelky se velmi pečlivě stará v rámci své dobrovolnické aktivity jedna studentka. Dobrovolníci nám dělají velikou radost obecně a v rámci našeho Dobrovolnického centra se jich 32 aktivně podílí na mnoha aktivitách, nebo jsou připraveni v záloze.  

Samostatné téma jsou roušky. Šijí je mnozí zaměstnanci i lidé z okolí. Vedle našich pečovatelek také naše pradlenky z charitní prádelny nebo zaměstnanci z Nízkoprahových klubů. Další roušky dostáváme od lidí z místní farnosti nebo například od Kopidlenských žížalek.

Mladí lidé z Nízkoprahových klubů navíc pomáhají s nákupy seniorům a například pomohli s kompletním úklidem kostela v Lužanech. Naši psychologové nabízejí svou odbornou pomoc na vyhrazených telefonních číslech nejen v rámci okresu Jičín, ale také v rámci celostátních projektů. 1600 párů jednorázových rukavic jsme zdarma dostali od společnosti Redvel, firma Aveflor nám za symbolických podmínek dodala desinfekce a rozprašovače, jičínská pizzerie Pizza Grill Alfa nabídla poukazy pro potřebné, jedna paní doktorka nabídla finanční dar, …

 A je vás více, kteří pomáháte a díky kterým pak můžeme pomáhat i my. Všem vyjmenovaným i nejmenovaným velmi děkujeme.

Fotogalerie zde …